پروسه درمان اعتیاد در کمپ زنان

لطفا امتیاز دهید post

تاریخ بروز رسانی تیر ۲۰, ۱۴۰۰

پروسه درمان اعتیاد در کمپ زنان پروسه ای طولانی و طاقت فرسا است درمان اعتیاد دختران جوان و کم سن، که ابتدا از طریق خانواده ها شناسایی شده و سپس به مرکز ترک اعتیاد ارجاع داده می شود. اعتیاد در زنان را می توان به دو دسته مدرن و سنتی تقسیم کرد. در حقیقت زنانی که دارای سنی بیش از ۴۰ الی ۵۰ سال می باشند

اغلب تمایل به مصرف مواد مخدر سنتی مانند تریاک دارند و در مقابل این افراد، جوان تر ها به دلایلی مانند کسب لذت و با ناآگاهی، رو به سوی مصرف مواد مخدر صنعتی و محرک ها اعتیاد شیشه زنان و روانگردان ها گل و قرص میروند.

اعتیاد دختران و زنان به شیشه و گل
مصرف مواد مخدر صنعتی و محرک ها اعتیاد شیشه زنان و روانگردان ها گل و قرص میروند.

اعتیاد زنان جوان به محرک 

جالب است بدانید که اغلب افرادی زنانی جوان و گاها با سن پایین که به مرکز ترک اعتیاد مراجعه می کنند، مصرف کننده مواد مخدر صنعتی می باشند. در مصاحبه های متعددی که با این افراد صورت گرفته است، اکثرا اذعان داشتند، که اغلب آن ها بر اثر فریب های دوستان و اطرافیان خود از سیگار و قلیان شروع کرده و سپس رو به سوی قرص های روانگردان، شیشه، مورفین، تریاک و…. آورده اند.

بیشتر این زنان، فریب کم سوادی و ساده لوحی خود را خورده و از طریق دانشگاه، مدرسه، دورهمی های دوستانه، باشگاه ورزشی، آرایشگاه های زنانه و… با مواد مخدر آشنا شده اند و در ابتدا هرگز گمان نمی کردند که این مواد اعتیاد آور باشد. از این رو به راحتی به مصرف آن ها پرداخته و هرگز گمان معتاد شدن را نیز در ذهن پرورش نمی دادند. حقیقت این است که کمپ های ترک اعتیاد زنان پر از این افراد فریب خورده و به تاراج رفته می باشد. در کمپ ها است، که حقیقت را در مورد چهره زشت اعتیاد خواهید دید. جایی که فردی با تحصیلات دانشگاهی و یا یک شخص روستایی بی سواد، فرد شاغل و یا خانه دار و… همگی در یک اتاق بستری هستند. همه این موارد درس عبرتی برای نوجوانان و زنان سرزمینمان است که بدانند، اعتیاد همیشه در کمین آن ها است.

رشد اعتیاد زنان به دخانیات
The Growth of Women in Tobacco Addiction

مرکز زنان چگونه در فرایند ترک اعتیاد کمک می کند؟

مرکز ترک اعتیاد زنان، جایی مخصوص به این قشر بوده و بدون هیچ گونه قضاوتی به آن ها خدمات ارائه می دهد. زیرا که تحقیقات نشان داده است که بسیاری از این زنان و یا حتی خانواده های آن ها از ترس آبروی خود، از مراجعه به مرکز ترک اعتیاد زنان خودداری می کنند. در صورتی که این افراد بیمار هستند و نیاز به کمک تخصصی دارند. باور این مسئله می تواند تا میزان بسیاری از مشکل اعتیاد زنان را حل کند

در مرکز ترک اعتیاد زنان، مانند کمپ ترک اعتیاد زنان نیز، پزشک، مددکار و روانشناس حضور دارند و با زنان آسیب دیده در مورد مشکلاتشان صحبت می کنند. علاوه بر این، جلساتی با حضور افراد ترک کرده و یا در حین ترک برگزار می شود تا زنان معتاد تازه وارد احساس سرخوردگی نکرده و اعتماد به نفس حضور در جامعه را کم کم باز یابند. در این جلسات افراد بدون هیچ گونه پرده ای از مشکلات خود و روند اعتیادشان صحبت می کنند.

فرایند ترک اعتیاد زنان دارای پیچیدگی های خاص خود است که نیاز به بررسی های عمیق روانشناسی دارد. بسیاری از این افراد با اشک و آه، از روند اعتیاد خود تعریف می کنند. از زمانی که همسرانشان آن ها را مجبور به مصرف مواد مخدر می کردند و یا برخی دیگر از آن ها برای فراموشی مشکلاتشان رو به مصرف مواد مخدر آورده اند. اما آیا به حقیقت آن مشکلات حل شد؟ آیا آن مردان واقعا همسرانی دلسوز بودند؟ قطعا خیر. اما تنها راهی که می توان زنان را از چنگال این مصیبت ها رها کرد، نفوذ به روح و روان آن ها است، که تنها از دست روانشناسان و مددکاران مرکز ترک اعتیاد زنان بر می آید.

پایان متن.

نیلوفر ساکی

چاپ مطلب

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

Call Now Buttonشماره تماس مستقیم کمپ زنان